O společnosti

Profil společnosti OMA CZ, a.s.

Společnost OMA CZ, a.s. je tradiční, ryze českou, výrobní a distribuční společností v oboru mazacích olejů, plastických maziv, autochemie, autokosmetiky a asfaltových výrobků v Česku. Kromě již zmiňovaných komodit se společnost zabývá prodejem automobilových paliv, topných olejů a asfaltových výrobků. OMA CZ, a.s. je přímým výrobcem vlastních produktů autochemie, autokosmetiky, olejů a plastických maziv značek Carline, Lubline, Greaseline, Cleanline a Biooma. OMA CZ, a.s. je největším oficiálním distributorem výrobků Orlen Oil v Česku a distributorem olejů značek Castrol, Total, Shell a Mobil, dále autochemie značek VIF, Coyote a dalších. 

Díky celorepublikovému pokrytí distribučními sklady: Stráž pod Ralskem, Mělník, KolínOstrov nad Ohří, Pracejovice, Starý Plzenec, OlomoucČerná Hora; mnoha kvalifikovanými obchodně-technickými zástupci (certifikovaní tribotechnici - tribodiagnostici) a vlastní logistikou je společnost OMA CZ, a.s. schopna poskytovat kompletní, odborný, flexibilní a rychlý servis všem svým zákazníkům. 

Výpis z obchodního rejstříku: Stáhnout PDF verzi výpisu

Historie společnosti

V roce 1995 byla založena společnost OMA plus s.r.o. jako velkoobchodní společnost s oleji, mazivy, autochemií a autodoplňky s působností v oblasti sídla společnosti Stráže pod Ralskem. 

V letech 1996-2000 byla vytvořena obchodní střediska Mělník (pro oblast středních Čech), Ostrov nad Ohří (pro oblast západních Čech), a Čimelice (pro oblast jižních Čech).

V roce 2006 bylo vytvořeno středisko Olomouc (pro oblast Moravy). Hlavním cílem tohoto kroku bylo posílení pozice na trhu a z toho vyplývající možnosti nabídnout zákazníkovi kvalitnější služby a servis, a to zejména celoplošným pokrytím České republiky.

V roce 2011 došlo k převzetí výrobního závodu a ochranné značky Carline(R) v Černé Hoře. V roce 2015 bylo přidáno nové středisko Starý Plzenec a od roku 2017 má společnost OMA CZ, a.s. přímé zastoupení a sklad na Slovensku pod názvem OMA CZ Slovakia, s.r.o.